Old Breakout
Old Breakout

Szczegóły
Opis
Old Breakout to popularny polski zespół blues-rockowy, będący niejako reaktywacją legendarnej grupy Breakout (założonej w 1968 roku).
Kilka słów na temat zespołu Old Breakout
Chyba każdy miłośnik blues-rocka zna twórczość grupy Breakout z Tadeuszem Nalepą (zmarł w 2007 roku) oraz Mirą Kubasińską (zmarła w 2005 roku) na czele – prawda? Ten zespół zasłynął na polskim rynku muzycznym kilkoma hitowymi albumami i wieloma kultowymi utworami – m.in. „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Oni zaraz przyjdą tu”, „Pomaluj moje sny”, „Gdybyś kochał, hej!”, „Modlitwa”, „W co mam wierzyć”, „Powiedzmy to”, „Poszłabym za Tobą”, „Na drugim brzegu tęczy” oraz „Co stało się kwiatom”. Oficjalnie zespół przestał istnieć w 1982 roku, ale po śmierci Kubasińskiej i Nalepy wszystko zwolniło jeszcze bardziej i w sercach miłośników blues-rocka pojawiła się pewna luka, a nawet pustka…
Wspomnianą wyżej pustkę starają się wypełnić muzycy występujący w zespole Old Breakout, który jest swego rodzaju tribute bandem. Udaje im się to w stu procentach, dlatego na ich koncertach pojawia się duże grono sympatyków twórczości kultowej grupy Breakout. Artyści z Old Breakout koncertowali już m.in. w Opolu, Wałbrzychu, Jarocinie, Tychach, Warszawie, Olsztynie, Częstochowie, Rybniku, Grudziądzu, Mrągowie, Lublinie, Zamościu, Przemyślu, Skierniewicach czy też Piekarach Śląskich.
Old Breakout – skład
Skład blues-rockowego zespołu Old Breakout kształtował się dość dynamicznie, aż w końcu grupa została stworzona z następujących artystów:
- Tadeusz Trzciński (występował w zespole Breakout) – harmonijka ustna,
- Maciej Kubicki (członek zespołu Breakout) – gitara basowa,
- Marcin Kołdra – wokal i gitara,
- Sławek Burakowski – gitara elektryczna,
- Łukasz Biliński – perkusja.
Jednocześnie warto wiedzieć, że z zespołem Old Breakout regularnie współpracuje Magda Piskorczyk (wokalistka).
Albumy
Blues-rockowa grupa Old Breakout ma na swoim koncie kilka ciekawych albumów, które z pewnością spodobają się zarówno nieco bardziej dojrzałym słuchaczom, ale też młodym fanom blues-rocka. Te krążki to:
- „Tribute To Nalepa & Kubasińska” (2018) – w jego tworzeniu brali też udział Winicjusz Chróst, Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Morawski, Jarosław Gaś, Jacek Korzeniowski i Monika Urlik – z kawałkami „Oślepił mnie deszcz”, „Pomaluj moje sny”, „Pożegnalny blues” czy też „Nocą puka ktoś”,
- „80a” (2022) – w tworzeniu albumu brał udział również Jerzy Styczyński – z numerami „Sen szaleńca”, „Jest gdzieś taki dom”, „Rzeka dzieciństwa”, „Kiedy byłem małym chłopcem” czy też „To mój blues”,
- „Live” (2024, dwupłytowy album koncertowy) – utwory „Modlitwa”, „Co stało się kwiatom”, „Karate” czy też „Nauczyłem się niewiary”.
Wydarzenia
Brak aktualnych wydarzeń