Przemysław Borkowski
Przemysław Borkowski

Szczegóły
Opis
Przemysław Borkowski to urodzony w 1973 roku w Olsztynie polski artysta kabaretowy, komik, pisarz, felietonista, scenarzysta oraz poeta. Jedna z czołowych postaci legendarnego Kabaretu Moralnego Niepokoju.
Kilka słów o Przemysławie Borkowskim
To, od czego warto zacząć to fakt, iż Przemysław Borkowski jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (na Wydziale Polonistyki). Od wielu lat wykazuje duże zainteresowanie poezją, felietonami i szeroko pojętym tworzeniem tekstów – również tych kabaretowych. Uwielbiany przez polską publiczność za swoją profesjonalną grę sceniczną i bezproblemowe wpasowanie się w odgrywane role. Nie każdy wie, że Przemysław ma na swoim koncie kilka powieści i opowiadań. Jak widać, swoją karierę związał nie tylko z występami kabaretowymi, choć to właśnie z tego jest znany w całej Polsce.
Jeśli chodzi o pisanie felietonów, należałoby podkreślić, iż Przemysław Borkowski współpracował już z największymi tygodnikami, kwartalnikami, dziennikami oraz miesięcznikami.
Kabaret Moralnego Niepokoju
Kto w Polsce nie znałby Kabaretu Moralnego Niepokoju – prawda? To zdecydowanie jeden z najpopularniejszych kabaretów, który powstał pod koniec XX wieku w Warszawie, a w jego składzie poza Przemysławem Borkowskim znajdują się:
- Robert Górski,
- Mikołaj Cieślak,
- Rafał Zbieć.
Z Kabaretem Moralnego Niepokoju powiązani są też Bartłomiej Krauz, Wojciech Orszulak, Marta Podobas i Agata Wątróbska. W przeszłości występowały w nim m.in. Katarzyna Pakosińska, Magdalena Stużyńska-Brauer i Agata Załęcka. Biorąc pod lupę najsłynniejsze dowcipy warszawskiej grupy kabaretowej trzeba wymienić chociażby takie skecze, jak:
- „Rodzice i syn”,
- „Urzędnik”,
- „Dzieci”,
- „Jadłopodawca”,
- „Drzwi”,
- „Patrol”,
- „Teleturniej”,
- „Jerzyk”,
- „Ziółko”,
- „Kłótnia z żoną”,
- „Wyprzedaż”,
- „Porwanie samolotu”,
- „Prezent urodzinowy”,
- „Biuro podróży”,
- „Obraz”,
- „Wezwanie do szkoły”,
- „Test na pracę”,
- „Egzotyczne wakacje”,
- „Kebab”,
- „Familiada”,
- „Odrabianie lekcji”,
- „Smażalnia ryb”.
Jednocześnie nie można przejść obojętnie obok kultowych programów kabaretowych – np. „Trasasasa”, „Galaktikos”, „Jerzyk dzisiaj nie pije”, „Pogoda na suma”, „Tego jeszcze nie grali” czy też „Za długo panowie byli grzeczni”.
Artyści z Kabaretu Moralnego Niepokoju są też znani z humorystycznego serialu „Ucho Prezesa”. Mogą się przy tym pochwalić nagrodami zdobytymi na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Estradowej w Warszawie, Przeglądzie Kabaretów Amatorskich (PaKA) w Krakowie, Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry czy też Rybnickiej Jesieni Kabaretowej (Ryjek).
Przemysław Borkowski a książki – jak to wygląda w praktyce?
Jak już zostało wspomniane, Przemysław Borkowski jest bardzo cenionym pisarzem i poetą, a w jego artystycznym dorobku można znaleźć takie książki, jak:
- „Gra w pochowanego”,
- „Zakładnik”,
- „Niedobry pasterz”,
- „Widowisko”,
- „Rytuał łowcy”,
- „Diabelski krąg”,
- „Śmierć nie ucieknie”,
- „Wieża strachu”.
Poza powieściami i opowiadaniami, Przemysław skupia się na tworzeniu niesamowicie wciągających kryminałów oraz thrillerów.
Wydarzenia
Brak aktualnych wydarzeń
FAQ
Fani lubią też

Wojciech Fiedorczuk

Jacek Wójcicki

Marcin Daniec

Łukasz Pietsch

Kabaret Paranienormalni

Kabaret Neo-Nówka

Sebastian Stankiewicz

Jerzy Wasowski

Dariusz Kamys

Robert Majewski

Filip Jaślar

Andrzej Kozłowski

Paweł Kowaluk

Krzysztof Skiba

Artur Andrus

Kabaret Moralnego Niepokoju (KMN)

Katarzyna Jaźnicka

Kabaret Skeczów Męczących

Kabaret Hrabi

Mariusz Kałamaga