Amfiteatr Kraśnik
Amfiteatr Kraśnik

Wydarzenia
Brak aktualnych wydarzeń
Opis
Amfiteatr Kraśnik, zlokalizowany w urokliwym mieście o tej samej nazwie, stanowi istotną część kulturalnego dziedzictwa regionu. Jego historia sięga lat 70. ubiegłego wieku, kiedy to Kraśnik należał do grupy miast festiwalowych. Pierwsze występy, choć początkowo skromne, przyciągały uczestników z różnych zakątków Polski, prezentując polską pieśń partyzancką i narodową. W 1969 roku odbył się w mieście I Festiwal Pieśni Partyzanckiej.
W 1972 roku, w reakcji na rosnącą popularność festiwalu, władze miasta postanowiły zbudować amfiteatr, który miał stać się miejscem imprez i innych wydarzeń kulturalnych. Prace rozpoczęły się w marcu tego samego roku, a już w maju scena amfiteatru była gotowa do użytku. W nowym obiekcie odbył się IV Festiwal Pieśni Partyzanckiej, co uznano wówczas za "cud w Kraśniku".
W kolejnych latach amfiteatr gościł różnorodne wydarzenia artystyczne, a w 1975 roku nazwę festiwalu zmieniono na Festiwal Pieśni Walki i Pracy. Po krótkiej przerwie w latach 80., organizacja festiwali została wznowiona w 1984 roku pod nazwą Krajowe Spotkanie z Pieśnią i Piosenką o Ojczyźnie. Ostatnie tego typu przedsięwzięcie miało miejsce w 1987, gdzie gościem honorowym był zespół Bajm z charyzmatyczną wokalistką Beatą Kozidrak.
Amfiteatr Kraśnik — wydarzenia muzyczne i kulturalne
Obecnie organizowane w Amfiteatrze Kraśnik koncerty, eventy muzyczne oraz inne imprezy kulturalne stanowią najważniejszy aspekt działalności tego miejsca. Gospodarze zapewniają zróżnicowane występy, prezentujące wykonawców rożnej maści – od disco polo po muzykę poważną. Scena Amfiteatru gościła też popularne w Polsce grupy kabaretowe, takie jak Kabaret Moralnego Niepokoju (KMN), Kabaret Skeczów Męczących czy K2.
W ramach działalności placówki miał miejsce m.in. koncert kompozytora muzyki filmowej i poważnej Henri Seroki, który stworzył ścieżkę dźwiękową do wielu polskich filmów i seriali. Ciekawostką jest fakt, że jednym z najpopularniejszych utworów wspomnianego twórcy jest tytułowa i dobrze znana piosenka z serialu animowanego „Smerfy”.
Amfiteatr Kraśnik — koncerty i niezapomniane wrażenia
Organizowane przez Amfiteatr Kraśnik wydarzenia niejednokrotnie nawiązują do tradycji tego miejsca związanej z koncertami muzyki partyzanckiej i narodowej z przeszłości. Odbywają się tam koncerty patriotyczne, często o charakterze charytatywnym. W ramach imprez tego typu wystąpili m.in. artyści tacy jak Tadek Polkowski, Soul Sanok czy zespół rockowy Forteca.
W ramach organizowanych przez gminę Dni Kraśnika, w amfiteatrze odbywa się część występów, takich jak koncerty, przedstawienia czy kabarety. Scena amfiteatru gościła wielu artystów, jak np. zespół The Queen Symphonica, w którym wokalista Kenny Hooster w raz z grupą wykonuje utwory legendarnego zespołu Queen, odwzorowując je niezwykle profesjonalnie, z dbałością o każdy detal. To świetne widowisko nie tylko dla fanów brytyjskiego zespołu oraz niezapomnianego frontmana Freddiego Mercury’ego.
Amfiteatr Kraśnik — bilety
Na prezentowane przez Amfiteatr Kraśnik wydarzenia, bilety możliwe są do nabycia stacjonarnie, jak również drogą internetową, także za pośrednictwem portalu eBilet.pl. Na stronie internetowej znajdziesz również informacje o nadchodzących koncertach. Zagwarantuj sobie uczestnictwo w wydarzeniach bez wychodzenia z domu – wystarczy kilka kliknięć!
FAQ
Występowali
Obiekty w pobliżu
Fani lubią też

TAURON Arena Kraków
Kraków

Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie
Warszawa

Hala Spodek
Katowice

ERGO ARENA
Gdańsk/Sopot

Hala Urania
Olsztyn

Scena 11 (Budynek Urzędu Dzielnicy Bielany)
Warszawa

Szkoła Podstawowa nr 60 w Gdańsku
Gdańsk

Progresja
Warszawa

Scena Teatralna NOT w Gdańsku
Gdańsk

ICE Kraków Congress Centre
Kraków

Tarczyński Arena Wrocław
Wrocław

PreZero Arena Gliwice
Gliwice

Teatr Studio Buffo w Warszawie
Warszawa

Lotnisko Krosno
Krosno

NETTO Arena Szczecin
Szczecin

Teatr Muzyczny w Gdyni
Gdynia

Opera i Filharmonia Podlaska
Białystok

Teatr Wielki Opera Narodowa
Warszawa

Teatr Muzyczny w Łodzi
Łódź

Centrum Spotkania Kultur
Lublin