Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce

Wydarzenia
Brak aktualnych wydarzeń
Opis
Współczesna forma Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce jest wynikiem wieloletniej ewolucji, która szła ręka w rękę z dynamicznym rozwojem tego położonego na przedmieściach Warszawy. Miasta. Historia tego miejsca wywodzi się z okresu, gdy to kluby osiedlowe stanowiły centrum życia kulturowego i społecznego mieszkańców. Wraz z biegiem czasu, w miejscu jednego z nich narodził się Miejski Klub Kultury, później przemianowany na Ośrodek Kultury. Początkowo, do 1991 roku, funkcjonował on w niewielkiej przestrzeni jednego z pawilonów handlowych przy ulicy Wolności 2.
Mimo ograniczonej przestrzeni do funkcjonowania, miejsce to tętniło życiem, co potwierdzają zachowane czarno-białe zdjęcia oraz ręcznie wykonane plakaty zapowiadające organizowane przez przyszły Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce wydarzenia, takie jak wystawy, inicjatywy społeczne czy spotkania z artystami. Działalność artystyczna koncentrowała się głównie wokół prowadzącej autonomiczną działalność Galerii ZET.
Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce – historia
Przełomowym momentem dla Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce był początek lat 90-tych, kiedy to rozpoczęto budowę nowego obiektu przy ulicy Literackiej 20. W tym miejscu Ośrodek funkcjonował aż do 2008 roku. Ten okres pozostaje w pamięci wielu mieszkańców jako czas pełen spotkań oraz działań kreatywny. Na przełomie tysiącleci, miasto rozpoczęło ambitny program inwestycyjny, który doprowadził do powstania nowoczesnego gimnazjum, wyposażonego w halę sportową i salę widowiskową. Niedaleko zbudowano również stadion miejski.
Aby skutecznie zarządzać nowymi obiektami sportowymi i wykorzystać dostępną przestrzeń na cele kulturalne, zdecydowano o utworzeniu Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce. przy ul. Łukasińskiego 1/3, rozszerzając swoją działalność o aspekty sportowe. Dostępność sali widowiskowej na 230 osób, hali sportowej z miejscami dla 500 widzów, oraz otaczających je terenów zielonych, stała się fundamentem dla nowego zakresu działań Ośrodka.
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce – wydarzenia i projekty
Aby mające miejsce w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce wydarzenia mogły sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających odbiorców, placówka ta bierze czynny udział w wielu zróżnicowanych inicjatywach, takich jak Rewolucja cyfrowa w Zielonce, wsparta przez program Konwersja Cyfrowa Domów Kultury. KCDK umożliwiła zakup nowoczesnego sprzętu do stworzenia studia nagrań i cyfrowego studia wideo – wyposażenie pozwoli tworzyć warsztaty prowadzenia podcastingu, słuchowisk, nagrywania dubbingu, czy komponowania muzyki.
Wiosną i jesienią w Zielonce organizowane są spacery tematyczne, skierowane do wszystkich mieszkańców, którzy chcą lepiej poznać miasto. Spacerując, można cieszyć się aktywnym wypoczynkiem, integracją z sąsiadami oraz rozmowami na różnorodne tematy. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą spędzać niedziele na różnorodnych atrakcji sportowych. Dostępne są m.in. ping-pong, koszykówka, siatkówka i badminton, przy czym niezbędny sprzęt zapewnia organizator.
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce – spektakle
Mające miejsce na terenie Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce wydarzenia to m.in. spektakle komediowe, koncerty i wykłady, organizowane w ramach działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jednym z wydarzeń, cieszących się dużym zainteresowaniem, jest najświeższa propozycja kabaretu Paranienormalni – program zatytułowany „2024”, który bawi się teraźniejszością, nostalgicznie wspomina przeszłość i zastanawia się nad swoją rolą w nadchodzącym czasie, tworząc z tych refleksji swoistą kabaretową mozaikę.
FAQ
Występowali
Obiekty w pobliżu
Fani lubią też

TAURON Arena Kraków
Kraków

Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie
Warszawa

Hala Spodek
Katowice

ERGO ARENA
Gdańsk/Sopot

Hala Urania
Olsztyn

Scena 11 (Budynek Urzędu Dzielnicy Bielany)
Warszawa

Szkoła Podstawowa nr 60 w Gdańsku
Gdańsk

Progresja
Warszawa

Scena Teatralna NOT w Gdańsku
Gdańsk

ICE Kraków Congress Centre
Kraków

Tarczyński Arena Wrocław
Wrocław

PreZero Arena Gliwice
Gliwice

Teatr Studio Buffo w Warszawie
Warszawa

Lotnisko Krosno
Krosno

NETTO Arena Szczecin
Szczecin

Teatr Muzyczny w Gdyni
Gdynia

Opera i Filharmonia Podlaska
Białystok

Teatr Wielki Opera Narodowa
Warszawa

Teatr Muzyczny w Łodzi
Łódź

Centrum Spotkania Kultur
Lublin